Uczniowie II klasy ZSOiO w Pruszczu Gdańskim, kształcący się w zawodzie Technik Ekonomista w dniu 21 września 2017 roku wzięli udział w wizycie studyjno-warsztatowej w biurach State Street Bank International Poland w Gdańsku.

Program wizyty obejmował spotkanie z Managerem State Street Bank, Coffe & Chat z pracownikami i zwiedzanie biura oraz warsztat rekrutacyjny (sesja pytań i odpowiedzi) ukierunkowany dla chcących rozpocząć karierę w sektorze usług finansowych.

State Street to wiodący dostawca usług finansowych dla inwestorów, działający na całym świecie, w Polsce od 2007 roku. Firma posiada oddział w Krakowie i Gdańsku, pracownicy realizują kompleksowe usługi z zakresu obsługi inwestycji finansowych (np. księgowość funduszy inwestycyjnych, wycena papierów wartościowych, sporządzanie sprawozdań finansowych, administracja funduszy wysokiego ryzyka). Otwarcie w lutym 2016 roku oddziału w Gdańsku było wynikiem rosnącego zapotrzebowania na usługi finansowe.

Wizyta uczniów w State Street Bank pozwoliła im poszerzyć znajomość środowiska pracy ekonomistów, zapoznać się z wymaganiami pracodawców oraz zwiększyć motywację do nauki języków obcych.

st2   1
 2  3
 4  6

(fot. strona internetowa ZSOiO w Pruszczu Gdańskim)